Adventi és karácsonyi istentiszteletek ajánlott rendje

a Kárpát medence azon református gyülekezetei részére, melyek az ünnepi istentiszteleteken már több alkalommal használt új elemeket maguk is szívesen kipróbálják. Az ajánlott lekciók és énekek összefoglaló táblázata ITT található, az új énekek pedig INNEN tölthetők le.

A jobb oldali listából letölthető bővebb leírás a lelkipásztoroknak és szolgálóknak készült, az egy oldalas liturgiás lap pedig a gyülekezet részvételét segíti.

Áttekintés a GK Liturgiai Bizottság 2007-2016 közötti munkájáról

A kárpát-medencei egyháztesteket egye­sítő, hivatalosan 2009. május 22-én létrejött Magyar Református Egyház már jóval korábban, az előkészítő kon­zul­­­tá­ciók idején — 2004. május 17-18-án — elhatározta, hogy közös is­ten­tisz­te­leti rendtartás...

Böjti istentiszteleti rendek

A Generális Konvent Liturgiai és Himnológiai Bizottsága által ajánlott istentiszteleti rendek a február 5-ével kezdődő hat böjti vasárnapra.